Kontakt Po-Pá od 10:00 do 19:00 hodin na tel.: +420 602 677 177 reality@sinor.cz

Naše společnost poskytuje především realitní služby a služby stavebně-technického dozoru staveb. Mimo to zajišťujeme prostřednictvím našich smluvních partnerů vypracování kupní smlouvy nemovitosti naší AK a úschovu peněžních prostředků do doby vkladu jako pojistku prodávajícího, znalecké posudky staveb, tedy stavební odhady, PENB – Průkazy energetické náročnosti budov, právní poradenství a vypracování smluv v oblasti realit, vklady na KN v Praze a Středočeském kraji, daňové poradenství v oblasti realit, finanční poradenství a zajišťování hypotečních úvěrů a půjček a stavební činnost.

Realitní služby

Specializujeme se zejména na oblast Prahy a Středočeského kraje. Zajišťujeme prodej veškerého spektra nemovitostí včetně pozemků. Ke každé zakázce přistupujeme individuálně, navrhneme reálnou prodejní cenu a pokud je to možné, navrhneme přípravu nemovitosti pro prodej. Pochopitelně je ideální prodávat prázdnou nemovitost, což ale ve většině případů nelze. Ale i tak se dá daná nemovitost upravit, případně zhodnotit, aby byl její prodej snazší. Pokud je nemovitost prázdná, navrhneme, jak ji před prodejem upravit, a tak zatraktivnit.

V některých případech se vyplatí drobná rekonstrukce, ale podle našich zkušeností se nákladnější rekonstrukce nevyplácí, zájemce si většinou chce sám upravit podle svého například koupelnu, či kuchyňskou linku. Většinou se nám daří při komunikaci se zájemci oddělit ty, co se jen „chodí dívat“ a vyselektovat tak vážnější zájemce, což je pro klienta, pokud v nemovitosti bydlí příjemnější, protože je méně zatěžován prohlídkami. V rámci prodeje zajišťujeme kompletní servis, veškeré posudky, smlouvy, odhad, vklad na katastr nemovitostí, úschovu peněz u advokátní kanceláře, zajištění rezervační zálohy. V případě potřeby jsme schopni zajistit vyklizení či vymalování nemovitosti, či její rekonstrukci. Tyto služby jsou hrazeny samostatně

Je pochopitelně věcí každého, pokud si chce prodej nemovitosti zajistit sám. Většina těchto lidí jsou ale „realitní laici“ a nejsou schopni zajistit vše potřebné v bezvadné kvalitě. Odhad či služby advokátní kanceláře musí uhradit stejně a ve finále nakonec mohou prodělat. V rámci naší odměny je zahrnuto zajišťování poradenství v oblasti přípravy nemovitosti pro její prodej, doporučení reálné prodejní ceny, zajištění potřebné dokumentace za součinnosti majitele, prezentace nemovitosti a oslovování klientely, zajištění prohlídek a jednání se zájemci, zajištění kupní smlouvy a vklad nemovitosti do KN. Případná úschova finančních prostředků je hrazena samostatně dané advokátní kanceláři.

V současné době se za realitního makléře vydává kde kdo. Bohužel, v mnoha lidech jsou to lidé zcela bez praxe a zkušeností, kteří pouze někde vyvěsí inzerci, odpovídají na emaily a telefonáty a vodí klienty na prohlídky. Navíc klienty lákají s tvrzením že „mají kupce“. To je nesmysl a absolutně to nestačí. V této souvislosti bohužel často platí to, že levný makléř je špatný makléř. Zájemce je nutno odhadnout nejen v tom, zda je opravdu vážný a solventní zájemce. Důležité je osobní jednání, umění komunikace, schopnost zvýšit zájem a přesvědčit, že daná nemovitost je právě ta, kterou hledá. Důležité je i správné nastavení reálné prodejní ceny a ostatní, výše uvedený servis.

Stavební dozor investora

Stavební dozor je bohužel podceňovaná záležitost. Některé stavební společnosti dokonce i tuto službu nabízejí u vlastních dodávek, což postrádá jakoukoli logiku, protože zaměstnanec tak kontroluje zaměstnavatele. Stavební dozor je nezbytný, protože laik nedokáže ohlídat kvalitu stavebních prací kdy mnohdy nejdůležitější jsou ty, které jsou nakonec nevratně zakryty, jako například izolace.

Stavební dozor nekontroluje jen kvalitu, ale i rozsah provedených prací a tedy to, zda je to, co je fakturováno provedeno v bezchybné kvalitě. Pokud se rozhodnete využít služby stavebního dozoru, je třeba tyto služby zajistit včas, tedy před výběrem dodavatele – stavební firmy a uzavřením smlouvy. Stavební dozor je schopen porovnat cenovou nabídku s konkurenčními a „usmlouvat“ reálnou finální cenu bez hrozby snížení kvality prací.

V tomto případě však rozhodně neplatí, že nejlepší je to nejlevnější. Po společném výběru vhodného dodavatele s klientem stavební dozor zajistí smlouvu o dílo v takové podobě, aby maximálně možně kryla klienta. Stavební dozor zastupuje po odborné stránce klienta až do kolaudace a předání stavebního díla. V rámci našich služeb můžeme pomoci i s výběrem interiérů, obkladů, dlažeb, podlahových krytin či nábytku, či úpravy zahrady.

V rámci našich služeb se nám podařilo velmi často klientovi ušetřit nemalé finanční prostředky, většinou v řádech statisíců. Ve finále tak klienta přesto, že uhradil naše služby, vyšla realizace stavby levněji, než pokud bychom jej nezastupovali. Cena za služby stavebního dozoru je smluvní, odvíjí se od dané nemovitosti a rozsahu a složitostí prací, prováděných zhotovitelem. Není až tolik závislá na celkové ceně stavby, jako na čase, který je třeba dozoru věnovat, proto cenu navrhujeme až po seznámení se s konkrétní zakázkou.

Mimo klasického realitního prodeje zajišťujeme i vyhledávání nemovitostí podle přání klienta. V mnoha případech se nám podařilo oslovit majitele nemovitosti, který do chvíle, než námi byl osloven o prodeji nemovitosti neuvažoval. Takovou službu zajišťujeme díky znalosti prostředí a našemu osobnímu přístupu a schopnosti komunikovat. Vždy šlo o nemovitosti, které nikdo neinzeroval. Pro příklad – klient hledá RD k rekonstrukci v určené lokalitě. My danou lokalitu doslova „prošlapeme“, zadokumentujeme námi vybrané nemovitosti a u těch, které klienta zaujmou, oslovíme majitele. Stejný postup je u jakýchkoli nemovitostí včetně pozemků.